برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مشتری مداری و تعامل با مخاطبان با کمک سامانه پیامک

رمز و راز موفقیت در کسب و کار فقط تبلیغات و بازاریابی و دادن تخفیف های بالا و گذاشتن جایزه و هدیه نیست، مهم تر از آن نگهداری مشتری است. سرمایه ...

احترام به مشتری

گام اول برای رشد کسب و کارها جذب مشتری از طریق بازاریابی و تبلیغات و گام دوم  احترام به مشتری و حفظ او است.
اگر شما کالا یا خدماتی را از دو شرکت مختلف خریداری کنید و در صورت بروز مشکل یا سوال، یکی جواب درستی به شما ندهد و دیگری تا رفع مشکل پیگیری کند، دفعه بعد به سراغ کدام یک می روید؟ اگر از یک بانک وام گرفته باشید و در موعد سر رسید قسط، بدون اینکه به شما اخطاری بدهد، مبلغ قسط را از حسابتان برداشت کند چه حالی به شما دست می دهد؟ تا حالا شده در به در دنبال کالایی بگردید و آن را پیدا نکنید و فروشنده ای پس از موجود شدن آن کالا به شما پیام ارسال کند؟ چقدر خوشحال می شوید؟

 

نگهداری مشتری

رمز و راز موفقیت در کسب و کار فقط تبلیغات و بازاریابی و دادن تخفیف های بالا و گذاشتن جایزه و هدیه نیست، مهم تر از آن نگهداری مشتری است. سرمایه هر کسب و کاری مشتریان ثابت و دائم آن کسب و کارند، این مشتریان علاوه بر اینکه خود از شما خرید می کنند، برای شما تبلیغ می کنند و مشتریان جدید نیز برایتان جذب می کنند.
در یک کلام به مشتریان خود وفادار بمانید تا آنها به شما وفادار بمانند.

 

چند راهکار برای نگهداری و تعامل با مشتری

سامانه پیامک ابزاری موثر برای تعامل با مشتریان می باشد. با استفاده از امکانات پیشرفته پنل پیامک می توانید ضمن احترام به مشتری، برای نگهداری و تشویق مشتری به خرید مجدد برنامه ریزی کنید.
در زیر چند راهکار برای نگهداری و تعامل با مشتری با استفاده از پنل پیامک پیشنهاد می شود:
- برنامه حسابداری خود را به پنل پیامک متصل کرده و پس از خرید برای مشتری پیامک بفرستید و از خرید او تشکر کنید.
- راه های تماس با پشتیبانی را از طریق پیامک به اطلاع خریدار برسانید تا در صورتی که کارت ویزیت شما را گم کرد به راحتی شما را پیدا کند.
- پس از خرید یا دریافت پشتیبانی از خریدار نظرخواهی کنید که آیا از کالایی که خریداری کرده راضی است؟
- صندوق پیشنهادات و انتقادات خود را فعال کرده و از مشتریان بخواهید انتقادات و پیشنهادت خود را مستقیم با شما در میان بگذارند. پس از مطالعه سعی کنید واکنش معقولی به انتقادات نشان دهید و انتقاداتی را که از شما می شود جدی بگیرید تا از ریزش مشتریان جلوگیری کنید.
- به صورت دوره ای نظرسنجی برگزاری کنید و نظر مشتریان را نسبت به رفتار کارکنان، رضایت از پاسخگویی، جشنواره ها، رضایت از فروش و خدمات پس از فروش و... جویا شوید.
- تاریخ تولد مشتریان را وارد سامانه کنید تا در روز تولد به صورت خودکار برایشان پیام تبریک تولد ارسال شود.
- می توانید برای مشتریان قدیمی یا حتی مشتریان جدید کد هدیه، کد تخفیف، کارت شارژ و... ارسال کنید. یا می توانید از آنها بخواهید با ارسال عدد مورد نظر شما، کد هدیه یا تخفیف خود را دریافت کنند.
- منشی هوشمند را فعال کنید تا به شما در پاسخگویی به مراجعان و مشتریان کمک کند. با استفاده از منشی هوشمند می توانید ساعات کاری، شیوه های تماس با بخش های مختلف، اطلاع از کالاهای موجود، اطلاع از قیمت کالا و خدمات، ثبت سفارش و... را تعریف کنید تا به اطلاع مخاطبان برسد.
- در مناسبت های مختلف پیام های تبریک مناسبتی ارسال کنید. می توانید در مناسبت های مختلف تخفیف هایی را نیز برای مشتریان در نظر بگیرید.
- از طریق سامانه پیامک، کارت ویزیت الکترونیک خود را طراحی کنید و برای مشتریان ارسال کنید.
- در صورت فروش کالای قسطی و در زمان سر رسید اقساط، در صورتی که خدماتی که می فروشید نیاز به شارژ و تمدید دوره ای دارد و یا در صورتی که برای پشتیبانی نیاز به شارژ ماهیانه یا سالیانه باشد می توانید پیامک های یادآوری را به صورت خودکار ارسال کنید.
- مسابقه پیامکی برگزار کنید و با قرعه کشی برنده را تعیین کنید.
- در صورتی که فعالیت شما در زمینه ای است که مراجعان لازم است از قبل نوبت بگیرند یا در زمان خاصی مراجعه کنند (مانند پزشکان، کلینیک ها، آزمایشگاه ها، وکلا، آرایشگاه ها، مراکز مشاوره و...) می توانید سیستم نوبت دهی پیامکی را فعال کرده تا به صورت خودکار برای متقاضیان نوبت اختصاص یابد و به اطلاع آنها برسد.
- قرارهای کاری و یا نوبت و زمان هر مراجعه کننده را می توانید از طریق اس ام اس به آنها یادآوری کنید. این یادآوری به خصوص برای مراجعان مراکز مشاوره، وکلا و دندانپزشکان می تواند در احترام به مشتری، نظم مرکز و جلوگیری از فراموشی مفید باشد.

 

اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات نظرات تا اطلاع ثانوی غیر فعال است.