به سایت رسانه پرداز خوش آمدید
صفحه اول  درباره ما تماس با ما خدمات پشتیبانی نمایندگان جستجوی دامنه تعرفه وب سایت تعرفه تبلیغات
نمایندگان
نام کاربری:
رمز عبور:
جستجو
صفحه اول  >> خدمات >>
موسسه رسانه پرداز تابان | درباره مالتی مدیا بیشتر بدانیم
درباره مالتی مدیا بیشتر بدانیم
موضوع: مالتی مدیا

در طول تاریخ تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر ابزارهای اطلاع رسانی یکی عمومیت بخشی به استفاده از آن با کاهش هزینه بوده و مهمتر از آن افزایش جذابیت برای تاثیر بیشتر پیام. این روند را می توان در بحث مربوط به تکنولوژی چاپ از کتاب های چاپ سنگی تا مجلات چهار رنگ امروز، از تلفن های هندلی تا موبایل های امروزی، از رادیو تا شبکه های ماهواره ای و... مشاهد کرد.
اگر روزگاری نه چندان دور بوقچی ها تنها ابزار اطلاع رسانی یک طرفه از سوی حاکمان به مردم بودند، با ورود روزنامه و رادیو و تلویزیون به عرصه اطلاع رسانی، این انحصار شکسته شد و ابزارهای اطلاع رسانی یک وظیفه چند سویه را برعهده گرفتند. علاوه بر اطلاع رسانی حاکمان به مردم و مردم به حاکمان، اطلاع رسانی گروهی از جامعه برای گروه یا گروه هایی دیگر به وظایف خود افزودند، حاصل این کار نه تنها افزایش مخاطبان آن رسانه که افزایش مخاطبان پیام ها بود. تهیه خبر و گزارش از فعالیت ها تا تبلیغات کالا و خدمات نه تنها بر مشتریان کالا یا خدمات شرکت ها و سازمان ها می افزود که قدرت انتخاب مشتریان را نیز بالا می برد، این تاثیرات متقابل باعث شد که بازار تبلیغات روز به روز دنبال جذابیت بیشتر برای تاثیرگذاری بیشتر باشد. تبلیغات فقط آگهی شامپو نیست، ارائه آمار و گزارش عملکرد یک سازمان نیز تبلیغات است. بیشتر اخبار منتشره در زمره تبلیغاتند بدون آنکه آگهی باشند. بر طبق این نگاه تبلیغات هنر استفاده از ابزارها و موقعیت ها برای ترویج برند می باشد، این ترویج ممکن است تشویق به خرید و یا نشان دادن و بالابردن شان یک برند باشد.
یکی از ابزارهای قابل تامل برای این نوع ترویج، سی دی های مالتی مدیا (multi media) یا چند رسانه ای است. اساس این سی دی ها را نرم افزار مالتی مدیا تشکیل می دهد. اجزای تشکیل دهنده این نرم افزار را متن، عکس، فیلم و صدا تشکیل می دهند. این ترکیب به همراه افکت های حرکتی و طراحی های شبه انیمیشنی جذابیت های خاصی به این نرم افزار می دهد و مهمتر از همه امکان تغییرات آتی نیز در آن میسر است. تا همین چندی پیش چاپ کاتالوگ های کاغذی رواج زیادی داشت. تیزرهای تلویزیونی در کنار کاتالوگ های کاغذی بخشی از بازار تبلیغات را در آن خود گرفتند اما هزینه های بالای تولید و پخش تیزر و سادگی و عدم جذابیت کارهای چاپی دست بسیاری از مشاغل را برای تبلیغات می بست. سی دی های مولتی مدیا را می توان در بین این دو گروه قرار داد، عبور از محدودیت های کارهای کاغذی و عدم پیچیدگی و گرانی تیزرهای تلویزیونی. استفاده از تصویر و فیلم و صدا و موسیقی و شبه انیمیشن در این سی دی ها جذابیتی را که به هیچ عنوان نمی توان در کارهای چاپی آن را تصور کرد، دست یافتنی می کند. این نرم افزار قابل تکثیر بوده و الزاما نیاز به تکثیر صنعتی ندارد.

پر بازدید
1389/6/23: برخی ویژگی های نرم افزارهای مالتی مدیا
1389/6/23: برخی کابردهای سی دی مولتی مدیا
آخرین مطالب
1389/6/23: برخی کابردهای سی دی مولتی مدیا
1389/6/23: برخی ویژگی های نرم افزارهای مالتی مدیا
نظرات تا اطلاع ثانوی غیر فعال است.
نمونه کارها
مطالب مهم

تخفیف 10 درصدی جهت امور فرهنگی و آموزشی

 

برخی نمونه کارها:

با ورزش

سایت خبری ورزشی

محصولات